ZCP INFO

Związek Ceramików Polskich założyliśmy dla wszystkich osób interesujących się i posługujących technologią ceramiki. 
Dążymy do szeroko pojętej integracji naszego środowiska.
 
Pragniemy doprowadzić do współpracy naukowców, przemysłowców, historyków, rzemieślników, artystów, kolekcjonerów, hobbystów, miłośników ceramiki, by w oparciu o taką bazę tworzyć jak najpełniejszą informację o tym wszystkim co dzieje się w ceramice, a tym samym przyczyniać się do nieustającego rozwoju tej dziedziny sztuki.

Od 2003 roku spotykamy się na Czwartkach Ceramicznych pierwotnie w herbaciarni na warszawskiej Starówce, a obecnie w Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe http://czwartkiceramiczne.blogspot.com. W trakcie tych spotkań powstała idea Warszawskich Spotkań Ceramicznych, które w tym roku 9 czerwca będziemy organizować już po raz czternasty.
Dbamy o edukację podstawową, trafiając z ceramicznymi warsztatami do przedszkoli i szkół. Prezentujemy technologię ceramiczną w trakcie imprez plenerowych.
Od 2008 roku, wspólnie z Miejską Galerią Zakopane, pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane i Centrum Promocji Kultury Dzielnicy PPołudnie w Warszawie, zorganizowaliśmy cztery edycje Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego.
Od 2012 pod naszym honorowym patronatem odbywa się Międzynarodowy Plener Ceramiczny w Kaflarni Zduny k. Krotoszyna, Pszczyński Festiwal Ceramiki, Ogólnopolski Plener Ceramiczny w Chrzęsnem, Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu itp
Nasi przedstawiciele przygotowali i wygłosili również odczyty podczas sympozjum AGH, Mennicy Polskiej i Sympozjum Nauczycieli Ceramiki w Nowym Wiśniczu.
Staramy się poprzez naszą działalność pomagać w zachowaniu tradycji, kształtowaniu teraźniejszości i budowaniu przyszłości.
Nasze strony:
www.zcp.net.pl
 strona Związku Ceramików Polskich
CERAMIKON PL
 ponad 1000 nazwisk osób związanych z ceramiką polską od XVI w.
PORADNIK
  (ponad 1 006 9455 wejść)
INFORMATOR  
PROCERAMIKA  biuletyn 
POMOCNIK  ogłoszenia branżowe

CZWARTKI CERAMICZNE

Dariusz Osiński
Prezes Związku Ceramików Polskich

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz